Friss kutatás: a fiúk legyintenek, a lányok viszont aggódnak a klímaváltozás kapcsán
2024. augusztus 12. 12:19
A University College London (UCL) felmérése szerint a diákok mindössze 31 százaléka lát karrierlehetőséget a klímaváltozás és a fenntarthatóság tanulmányozásában, valamint csupán 17 százalékuk érdeklődik egy ilyen pálya iránt. A kutatás azt is kimutatta, hogy a 11–14 éves lányok 44, míg a fiúk csupán 27 százaléka aggódik a klímaváltozás miatt.
2024. augusztus 12. 12:19
7 p
1
2
92
Mentés
Egy nemrégiben készült tanulmány, amelyet a University College London (UCL) szakemberei végeztek, arra mutatott rá, hogy a lányok sokkal nagyobb mértékben aggódnak a klímaváltozás miatt. Nézzük a részleteket!
Az angliai iskolákban 11 és 14 év közötti diákok körében végzett felmérés szerint
a lányok 44 százaléka gyakran aggodalommal tekint a jövőre, míg a fiúk esetében ez az arány csupán 27 százalék.
A kutatás azt is feltárta, hogy az alacsonyabb jövedelmű családokból származó tanulók kevésbé élvezik a klímaváltozással kapcsolatos ismeretek megszerzését. Az eredmények arra mutatnak rá, hogy az iskoláknak fontosabb szerepet kellene vállalniuk abban, hogy támogassák a diákokat a környezetvédelmi karrierek felfedezésében és a fenntarthatóság oktatásában.
Érezhető az aggodalom, de inkább a lányok körében
A UCL tanulmánya szerint az alacsonyabb társadalmi rétegekből származó gyerekek kevésbé érdeklődnek a klímaváltozással kapcsolatos oktatás iránt, mint tehetősebb társaik. A kutatók a tanulmányban megjegyzik, hogy ezek az eredmények aláhúzzák a különbségeket az oktatás hozzáférhetőségében és annak hatékonyságában. A felmérés adatai szerint a diákok 36 százaléka rendszeresen, további 50 százalék azt állította, hogy kissé aggódik amiatt, hogy milyen lesz a világ.
Amikor arra kérdezték rá, hogy a klímaváltozás milyen érzelmeket vált ki belőlük, a diákok 53 százaléka vallotta be, hogy szorongást érez.
A kutatás szerint mindössze 16 százalékuk gondolja úgy, hogy a felnőttek eleget tesznek a környezet védelme érdekében. Nicola Walshe professzor, a UCL Klímaváltozás és Fenntarthatósági Oktatási Központjának ügyvezető igazgatója hangsúlyozta, hogy nagyon kevés alapos ismeret áll rendelkezésre a diákok klímaváltozással és fenntarthatósággal kapcsolatos nézeteiről. Szerinte ezek az eredmények alapvetően fontos bizonyítékot nyújtanak ahhoz, hogy jobban támogassák az iskolákat és a tanárokat.
Nem vonzó a zöldkarrier
A UCL szakemberei 30 angliai iskola 2429 főnyi, 11 és 14 év közötti diákját kérdezték meg az idén március és május között. Az adatok feldolgozása nemrég készült el, és a jelentés rávilágított arra, hogy az iskolákban nem megfelelő a klímaváltozással kapcsolatos karrierlehetőségekkel való foglalkozás.
A felmérés szerint a diákok mindössze 31 százaléka gondolja úgy, hogy a klímaváltozás és a fenntarthatóság tanulmányozása karrierlehetőségeket nyújthat, és még kevesebben, mindössze 17 százalékuk érdeklődött egy fenntarthatósággal kapcsolatos karrierút iránt.
Mi több, a kevésbé jómódúak körében csupán 14 százalék lát zöldkarrierutat maga előtt.
Kimennének a természetbe
A diákok ugyanakkor jelezték, hogy szívesen tanulnának többet a klímaváltozásról és a fenntarthatóságról, különösen, ha ez több időt jelentene a természetben. Ugyanakkor jelentős nemi különbségek is megfigyelhetők az érdeklődési területek között. Walshe professzor elmondása szerint a megkérdezett lányok háromnegyede szeretne többet megtudni arról, hogy a klímaváltozás hogyan befolyásolja az emberi egészséget és jólétet, míg a fiúknál ez az arány 60 százalék. A tanulmány zárásaként a UCL szakemberei hangsúlyozzák, hogy az oktatásnak nagyobb figyelmet kell fordítania a klímaváltozásra és a fenntarthatóságra, hogy kezelni lehessen a tanulók aggodalmait. A jelentés öt javaslatot fogalmaz meg az oktatáspolitikai döntéshozók számára, beleértve a zöld-karrierlehetőségek bővítését és a klímaváltozással kapcsolatos témák integrálását az iskolai tantervbe.
A szélsőséges áradások, hőhullámok és aszályok következtében közel 700 ezer ember kényszerült elhagyni az otthonát Afrikában, néhol a gabonatermés 43–50 százalékkal maradt el az ötéves átlagtól. Pár év, és újabb migrációs hullámokra készülhetünk.
Egy friss tanulmány szerint a klímaváltozás évi 143 milliárd dollárnyi kárt okoz világszerte, ám a kibocsátásokért döbbenetes, 65 százalékos arányban a leggazdagabb 10 százalék felel.
A Közel-Kelet és Észak-Afrika (MENA) régió súlyos környezeti kihívásokkal küzd, amelyek veszélyeztetik a stabilitást és a gazdasági fejlődést. A lakosság 60 százaléka súlyos vízhiánnyal küzd, a mezőgazdaság terméshozama akár 30 százalékkal csökkenhet, a part menti városokat pedig a hőhullámok és a tengerszint-emelkedés fenyegeti.
Azzal, hogy Trump bevitte a kegyelemdöfést a Párizsi Megállapodásnak, kiderült: a klíma-világkormányzás halott, csak a nemzeti klímapolitikáknak van esélye. Kohán Mátyás írása.
Oldalkosár:
" nincs már értelmes ember a Földön, aki tagadná a nyilvánvalót...."
bátorkodtam kérni, hogy tessék szíves lenni blablát mellőzni.
Kit tekint értelmes embernek? Nobel-díjasok megfelelnek?
.lendvaiildiko
2024. augusztus 13. 07:46
"A sok aggódónak azt ajánlom, hagyja ott a városi buborék környezetet, éljen vidéken, tanyákon, fogjon kapát, kaszát, tartson állatokat s rögtön észre tér"
Igen, attól majd nem fog szenvedni, ha kaszát ragad. Meg 4 millió munkavállaló éljen meg a mezőgazdaságból! Vissza még az iparosodás előtti korba! Amúgy meg a városlakók aránya kb. 70% Magyarországon. Ennyi embert basznál ki falura, tanyára? Összeérnének a települések, annyi új ház kéne.
Te ostoba vidéki suttyó.
falcatus-2
2024. augusztus 13. 15:01
Én magam öt éven keresztül tanultam az egyetemen éghajlattant, környezeti klimatológiát, éghajlati rekonstrukciót geolológiai módszerekkel.
De ez nem számít. Nem vagyok szakmabeli. Ami ennél sokkal fontosabb, hogy nincs már értelmes ember a Földön, aki tagadná a nyilvánvalót.
És akkor idejönnek a pörköltszaftos atlétatrikós büszke nemzeti idióták, a Mandiner minden időjárással kapcsolatos cikkei alá odafosó hülyéi és tagadják a nyilvánvalót.
KÖZTÜK FALCATUS-2, A BÜSZKE NEMZETI, AKI KÖP A VILÁG ÉS AZ ORSZÁG NÉPÉNEK SZENVEDÉSÉRE.
>>oldalkosár
Milyen emberi tényezőre gondol?
Milyen validált/lektorált adatokkal tudja alátámasztani?
Ki hol, mikor, milyen módon hitelesítette?
Wikis blabla mellőzendő.